FrSky Tandem X18
search
 • FrSky Tandem X18
 • FrSky Tandem X18
 • FrSky Tandem X18
 • FrSky Tandem X18

FrSky Tandem X18

1 589,00 zł
Brutto wysyłka 2-3 dni

FrSky Tandem X18 to podstawowe dwuzakresowe (2.4GHz i 900MHz) radio pracujące w protokołach Tandem, ACCESS i ACCST, posiadające jasny dotykowy wyświetlacz.

Mode: mode 2
Kolor: Czarny
Ilość

help_outlineZapytaj o produkt
FrSky Tandem X18

FrSky Tandem X18

Akceptuję zasady polityki prywatności  

Kiedy inwestujesz w nowe radio i zastanawiasz się, jakie wymagania są dla Ciebie ważne, jeśli głównymi względami są waga i wygoda, a następnie zalety doskonałego systemu ETHOS, to nadajniki z serii FrSky Tandem X18 są oczywistym wyborem.

Dwuzakresowe nadajniki z serii Tandem X18 mają ulepszoną ergonomiczną konstrukcję z zaokrąglonymi i wygodniejszymi uchwytami, a także ulepszoną konstrukcję obudowy, dzięki czemu nadajnik jest w pełni stabilny podczas stania. Radio zawiera łatwo dostępne suwaki i przełączniki, 4 standardowe trymery drążków z 2 dodatkowymi trymerami dodanymi w celu zapewnienia większej elastyczności podczas latania. Seria X18 obejmuje dalsze ulepszenia dzięki zintegrowanej pamięci flash, która usprawnia i upraszcza przechowywanie i użytkowanie, a wnętrze nadajnika zostało zaprojektowane z myślą o przestrzeni i wadze, przy jednoczesnym zachowaniu wszystkich ustawień i funkcji sterowania ETHOS, z których może korzystać pilot.

x18-detale

Wewnętrzna i zewnętrzna dwuzakresowa kieszeń na moduły 900 MHz/2,4 GHz

Dwuzakresowy system RF TD łączy w jednym systemie zarówno cechy, jak i zalety FrSky 900 MHz i 2,4 GHz. TD oferuje rzeczywistą jednoczesną dwuzakresową kontrolę dalekiego zasięgu z telemetrią, która zapewnia opóźnienie end-to-end 4ms, przy jednoczesnym zachowaniu solidnego i wysokiej jakości łącza. Obsługiwana jest cała gama odbiorników TD, ACCESS i ACCST D16v2. Wbudowany system TANDEM RF obsługuje protokoły ACCESS i ACCST D16v2.

Ponadto nadajniki z serii Tandem X18 są wyposażone w tylną wnękę modułową w wersji Lite, która oferuje więcej opcji podłączania urządzeń zewnętrznych. FrSky po zweryfikowaniu w programie testowania kompatybilności akceptuje moduły stron trzecich z ich własną technologią.

Wersja FrSky Tandem X18 wyposażona jest w standardowe gimbale z czujnikami, posiada również 128MB wbudowanej pamięci flash.

System operacyjny ETHOS
ethos.frsky-rc.com

ETHOS to całkowicie nowy system operacyjny, zaprojektowany od podstaw przez ekspertów RC, zapewniający użytkownikom potężne, intuicyjne i elastyczne doświadczenie, które może zmaksymalizować radość z modelarstwa RC!

Funkcje:

Sprzętowe:

 • Udoskonalona, ​​ergonomiczna obudowa z wygodnymi, zaokrąglonymi uchwytami
 • 4 standardowe trymery z dodatkowymi 2 dodatkowymi trymerami
 • Zintegrowana pamięć flash, wewnętrzne gniazdo kart TF
 • Łatwo dostępne górne przełączniki i suwaki
 • Z płaską podstawą, aby poprawić stabilność, gdy radio stoi
 • Kolorowy dotykowy wyświetlacz
 • 6 programowalnych przycisków (z przodu) i 2 przyciski chwilowe (z tyłu)
 • Kieszeń na moduły zewnętrzne typu Lite
 • Alerty wibracyjne i komunikaty głosowe
 • Obsługuje system ładowania akumulatorów litowo-jonowych 2S (interfejs USB typu C)
 • Szybki bezprzewodowy system treningowy PARA
 • Standardowe gimbale z czujnikiem Halla o wysokiej precyzji.

Moduł radiowy TD-ISRM

 • Wbudowany dwuzakresowy wewnętrzny moduł radiowy TD 900M/2.4G
 • Obsługuje wiele trybów pracy
  * Tryb 2.4G ACCST D16 (kompatybilny z odbiornikami ACCST z D16 V2 lub nowszym FW)
  * Tryb 2.4G ACCESS (kompatybilny z odbiornikami ACCESS)*
  * Tryb 900M ACCESS (kompatybilny z odbiornikami ACCESS R9 868/915MHz)*
  (*Możliwość jednoczesnej pracy w trybie ACCESS)
  * Tryb 2.4G i 900M TD (kompatybilny z odbiornikami TD)
 • Kontrola dalekiego zasięgu i bardzo małe opóźnienia dzięki telemetrii
  (* Zasięg do 50 - 100 km i opóźnienie do 4 ms end-to-end)

System ETHOS

 • Przejrzysty i intuicyjny projekt interfejsu użytkownika
 • Obsługuje podwójne tryby działania wyświetlacza radiowego (dotykowy i bezdotykowy)
 • Obsługuje przełączanie wielu języków
 • Wykrywanie wersji sprzętu/oprogramowania i wersji fabrycznej
 • Obsługuje uruchamianie skryptów LUA

Specyfikacja:

 • Wymiar: 200*192*95mm (dł. * szer. * wys.)
 • Waga: 687 g (bez baterii) / 820 g (z baterią)
 • System operacyjny: ETHOS
 • Wewnętrzny moduł radiowy: TD-ISRM
 • Liczba kanałów: do 24 kanałów
 • Wbudowana pamięć flash o pojemności 128MB
 • Zakres napięcia roboczego: 6,5 ~ 8,4 V (akumulator litowo-jonowy 2S)
 • Temperatura robocza: -10°C~60°C (14°F~140°F)
 • Prąd roboczy: 240 mA przy 7,4 V (standardowo)
 • Prąd ładowania: ≤1A ±200mA
 • Napięcie adaptera USB: 5 V + 0,2 V
 • Prąd adaptera USB: > 2,0 A
 • Podświetlany dotykowy wyświetlacz LCD o rozdzielczości: 480*320
 • Kompatybilność: odbiorniki ACCST D16v2, ACCESS i TD

Opis na stronie producenta

prowonanie-x18-tandem

03010151_bk-03010149_bl-23
1 szt.

Opis

Częstotliwość
2.4GHz
2.4GHz&900MHz
900MHz
Protokół
ACCESS
ACCST D16 v2
TD (Tandem)
Napięcie zasilania
6,5-8,4V
Wymiary (Dł. * Szer. * Wys.)
200*192*95mm
Waga
687 g (bez baterii) / 820 g (z baterią)
Ilość przełączników
2 przyciski chwilowe z tyłu
6 przycisków programowanych, chwilowych z przodu
8 przełączników (6 3-pozycyjnych, 1 2-pozycyjny, 1 2-pozycyjny chwilowy)
Typ gimbala
Gimbale o wysokiej precyzji z czujnikiem Halla
Typ gniazda rozszerzeń
Gniazdo Lite
Wyświetlacz
3,5"
480*320px
Dotykowy
Kolorowy

Specyficzne kody

UPC
03010151
MPN
03010151

Pliki do pobrania

Instrukcja PL X18/X18S/X18SE

Instrukcja PL FrSky Tandem X18/X18S/X18SE

Pliki do pobrania (5.96MB)

Warunki gwarancji

 1. Poniższe określenia zawarte w niniejszych Warunkach Gwarancji będą miały następujące znaczenie:
 1. „Gwarancja” oznacza uprawnienia oraz obowiązki wynikające z niniejszych Warunków Gwarancji oraz przepisów Kodeksu cywilnego;
 2. „Karta Gwarancyjna” oznacza dokument obejmujący niniejsze Warunki Gwarancji;
 3. „Sprzęt” oznacza urządzenie, którego nazwa, model oraz numer fabryczny zostały wyszczególnione w treści niniejszej Karty Gwarancyjnej, oraz urządzenie wolne od wad, które uprawniony z Gwarancji otrzymał zamiast wadliwego Sprzętu, chyba że z treści Warunków Gwarancji wynika wyraźnie inne znaczenie tego określenia;
 4. „Gwarant” oznacza RC Expert Konrad Janke, ul. Stary Kisielin-Liliowe Wzgórze 10/2, 66-002 Zielona Góra;
 5. „Sprzedawca” oznacza podmiot, który dokonał sprzedaży Sprzętu, którego nazwa, model oraz numer fabryczny zostały wyszczególnione w Karcie Gwarancyjnej;
 6. „Siła Wyższa” oznacza jakiekolwiek zewnętrzne zdarzenie o charakterze nadzwyczajnym, któremu Gwarant dokonujący lub mający dokonać naprawy gwarancyjnej Sprzętu nie są w stanie zapobiec i na które to zdarzenie nie mają wpływu, co obejmuje między innymi zamieszki, strajki, spory zbiorowe, konflikty zbrojne oraz klęski żywiołowe;
 7. „Naprawa” oznacza czynności specjalistyczne zmierzające do usunięcia wady Sprzętu objętej Gwarancją wykonane na podstawie jednego zgło­szenia konieczności dokonania naprawy Sprzętu, niezależnie od tego, jaka ilość części zamiennych została użyta przy wykonywaniu tych czynności, przy czym określenie to nie obejmuje czynności związanych z instalacją oraz konserwacją Sprzętu przewidzianych w jego instrukcji obsługi, regulacją Sprzętu oraz wymianą znajdujących się w nim żarówek i/lub bezpieczników;
 8. „Uprawniony z Gwarancji” oznacza osobę, która nabyła Sprzęt od Sprzedawcy, oraz każdego następnego właściciela Sprzętu posiadającego Kartę Gwarancyjną, który nabył skutecznie prawo do wykonywania uprawnień z tytułu Gwarancji.
 1. Gwarant udziela Gwarancji sprawnego działania Sprzętu w okresie
  1. 12 miesięcy od daty sprzedaży z wyłączeniem baterii i akumulatorów;
  2. 3 miesięcy dla baterii i akumulatorów;

   od daty jego sprzedaży wyszczególnionej w Karcie Gwarancyjnej. Gwarancja obowiązuje na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Okres obowiązywania Gwarancji ulegnie przedłużeniu o okres rozpoczynający się w dniu zgłoszenia konieczności dokonania Naprawy Sprzętu , o którym mowa poniżej w punkcie 4, i kończący się w dniu, w którym Uprawniony z Gwarancji zostanie zawiadomiony przez Gwaranta o zakończeniu Naprawy. Jeżeli w następstwie wykonania obowiązków wynikających z niniejszych Warunków Gwarancji Uprawniony z Gwarancji otrzymał zamiast Sprzętu wadliwego Sprzęt wolny od wad, przewidziany powyżej okres obowiązywania Gwarancji biegnie na nowo od chwili otrzymania przez Uprawnionego z Gwarancji Sprzętu wolnego od wad.
 1. Uprawniony z Gwarancji może dochodzić swoich praw również po zakończeniu okresu gwarancyjnego określonego powyżej w punkcie 2. W takim przypadku spoczywa na nim obowiązek udowodnienia, iż ujawnienie się wady Sprzętu nastąpiło przed upływem tego terminu.
 2. Konieczność dokonania Naprawy Sprzętu winna zostać zgłoszona Sprzedawcy poprzez email: gwarancja@modele24.pl lub formularz elektroniczny dostępny na stronie sklepu https://modele24.pl/index.php?controller=contact lub w formie pisemnej.
 3. Zgłaszając konieczność dokonania Naprawy Sprzętu uprawniony z Gwarancji winien uzgodnić z sprzedawcą sposób przekazania Sprzętu w celu Naprawy.
 4. Naprawa wad Sprzętu objętych Gwarancją nastąpi w terminie 30 dni od daty dostarczenia Sprzętu Gwarantowi, z tym, że jeśli do wykonania naprawy konieczne będzie sprowadzenie części zamiennych czas Naprawy może zostać wydłużony o czas sprowadzenia części zamiennych. Usunięcie wad Sprzętu objętych Gwarancją będzie dokonywane w okresie obowiązywania Gwarancji bezpłatnie. Uprawniony z Gwarancji nie będzie ponosił w okresie obowiązywania Gwarancji żadnych kosztów związanych z odebraniem i dostarczeniem przez Punkt Serwisowy Sprzętu podlegającego Naprawie.
 5. Wszelkie części wymieniane w trakcie Naprawy dokonywanej przez Gwaranta będą fabrycznie nowe i będą stanowiły dokładny odpowiednik części podlegających wymianie.
 6. Gwarant, Sprzedawca nie będą ponosili odpowiedzialności w razie naruszenia terminów wykonania Naprawy oraz odebrania lub dostarczenia Sprzętu podlegającego Naprawie jeżeli zwłoka w tym zakresie będzie spowodowana działaniem Siły Wyższej. W takim przypadku terminy te ulegną przedłużeniu o okres działania Siły Wyższej.
 7. Obowiązek dostarczenia Sprzętu Uprawnionemu z Gwarancji po dokonaniu jego Naprawy spoczywa na Gwarancie. Sprzęt ten powinien zostać dostarczony Uprawnionemu z Gwarancji w terminie 14 dni po zakończeniu Naprawy. Dokładny termin dostarczenia Sprzętu przez Gwaranta zostanie uzgodniony wspólnie przez Uprawnionego z Gwarancji i Gwaranta. Gwarant nie ponosi odpowiedzialności za opóźnienia w zwrocie Sprzętu spowodowane przez strony trzecie (np. firma kurierska). Uprawniony z Gwarancji jest zobowiązany do odebrania w powyższym terminie dostarczonego przez Gwaranta Sprzętu, w którym usunięto wady objęte Gwarancją. W przeciwnym razie Uprawniony z Gwarancji poniesie koszty ponownego dostarczenia Sprzętu przez Gwaranta, przy czym termin, w któ­rym nastąpi to ponowne dostarczenie, nie może przekraczać 90 dni od daty zwrotu Sprzętu do Gwaranta po pierwszej próbie doręczenia i zostanie wyznaczony przez Gwaranta.
 8. Warunkiem przeprowadzenia Naprawy Sprzętu przez Gwaranta jest przedstawienie przez Uprawnionego z Gwarancji Karty Gwarancyjnej zawierającej serię i numer Gwarancji, nazwę i model Sprzętu, numer fabryczny Sprzętu, datę sprzedaży Sprzętu, nazwę/firmę Sprzedawcy, datę wystawienia Karty Gwarancyjnej, jak również podpis osoby upoważnionej do reprezentowania Sprzedawcy. Sprzedawca jest zobowiązany do wystawienia duplikatu Karty Gwarancyjnej (w razie jej zgubienia lub zniszczenia przez Uprawnionego z Gwarancji) na podstawie przedstawionego przez Uprawnionego z Gwarancji rachunku lub paragonu stanowiącego – poprzez odwołanie się do typu oraz numeru fabrycznego Sprzętu – dowód sprzedaży Sprzętu przez Sprzedawcę.
 9. Sprzęt winien być użytkowany zgodnie z jego przeznaczeniem oraz z zachowaniem warunków zawartych w instrukcji obsługi. W razie jakichkolwiek wątpliwości do­tyczących montażu (instalacji), użytkowania lub konserwacji Sprzętu Uprawniony z Gwarancji winien zasięgnąć porady Gwaranta. Jakiekolwiek naprawy Sprzętu dokonane przez osoby inne niż Gwaranta powodują utratę uprawnień z tytułu Gwarancji.
 10. Gwarancja nie obejmuje:
 1. uszkodzeń Sprzętu spowodowanych przez jego użytkownika w następstwie niewłaściwego lub niezgodnego z instrukcją obsługi korzystania ze Sprzętu, co dotyczy również jego instalacji i konserwacji;
 2. uszkodzeń Sprzętu spowodowanych jego użytkowaniem w sposób niezgodny z przeznaczeniem;
 3. uszkodzeń Sprzętu spowodowanych niewłaściwą lub niezgodną z instrukcją obsługi instalacją;
 4. uszkodzeń Sprzętu spowodowanych korzystaniem przez użytkownika z niewłaściwych materiałów eksploatacyjnych;
 5. czynności konserwacyjnych przewidzianych w instrukcji obsługi;
 6. uszkodzeń Sprzętu spowodowanych w następstwie dokonania jego naprawy przez inne osoby niż Gwaranta;
 7. przeróbek lub zmian konstrukcyjnych Sprzętu dokonanych przez inne osoby niż Gwaranta;
 8. uszkodzeń Sprzętu spowodowanych przez czynniki zewnętrzne (np. kontakt z wodą, elektrolitem);
 9. uszkodzeń Sprzętu powstałych w trakcie jego dostarczania przez Uprawnionego z Gwarancji Gwarantowi w następstwie jego nieodpowiedniego zabezpieczenia;
 10. części szklanych oraz żarówek;
 11. uszkodzeń mechanicznych, termicznych lub chemicznych;
 12. uszkodzeń pochodzących z wypadków (np. gdy model upadł z wysokości).
 1. W przypadku nieuzasadnionego żądania dokonania Naprawy, Uprawniony z Gwarancji (lub użytkownik Sprzętu, który utracił uprawnienia z Gwarancji) poniesie wszelkie koszty związane z dostarczeniem Sprzętu Gwarantowi, jego naprawą oraz odebraniem. Za nieuzasadnione żądanie Naprawy Sprzętu będzie uważane w szczególności żądanie usunięcia uszkodzeń lub dokonania czynności konserwacyjnych (in­stalacyjnych) nie objętych Gwarancją, jak również żądanie dokonania Naprawy pomimo utraty uprawnień z Gwarancji.
 2. Sprzęt dostarczany przez Uprawnionego z Gwarancji Gwarantowi winien być odpowiednio zabezpieczony przed uszkodzeniami w transporcie. Za odpowiednie zabezpieczenie będzie uważane oryginalne opakowanie fabryczne wraz z wszelkimi zabezpieczeniami (blokadami) istniejącymi w chwili odebrania Sprzętu przez Uprawnionego z Gwarancji od Sprzedawcy. W razie niezastosowania przez Uprawnionego z Gwarancji opakowania fabrycznego Sprzętu wraz z powyżej wskazanymi zabezpieczeniami będzie on ponosił wszelkie ryzyka związane z uszkodzeniem Sprzętu dostarczanego Gwarantowi.
 3. Uprawnionemu z Gwarancji przysługuje prawo do wymiany Sprzętu na wolny od wad w następujących przypadkach:
 1. jeżeli w okresie obowiązywania Gwarancji ujawni się wada objęta Gwarancją, któ­ra uniemożliwi prawidłowe korzystanie ze Sprzętu, a Gwarant odmówi jego Naprawy lub uzna taką Naprawę za niemożliwą do wykonania,
 2. jeżeli w okresie obowiązywania Gwarancji zostało wykonanych przez Gwaranta 5 Napraw Sprzętu ujawnionych w treści Karty Gwarancyjnej i w okresie tym wystąpi kolejna wada, której konieczność Naprawy zostanie potwierdzona przez Gwaranta,
 1. Prawo do wymiany Sprzętu na wolny od wad nie przysługuje w przypadku utraty uprawnień z tytułu Gwarancji.